Zrzut ekranu 2022-04-6 o 09.14.22

Obory, 16.07.2022
XXIII Wieczernik Rodzin Karmelitańskich

W uroczystość NMP z Góry Karmel zapraszamy na XXIII Ogólnopolski Wieczernik Królowej Pokoju – będący radosnym świętem Rodziny Matki Bożej Szkaplerznej z całej Polski.

Plan wyjazdu:

6:30 – zbiórka parking PKiN (Plac Defilad)

6:45 – wyjazd z Warszawy

od godz. 09.00 – Spowiedź święta

10.00 – Powitanie Matki Bożej Bolesnej i Wprowadzenie

10.15 – Konferencja Ojca Karmelity

11.00 – Różaniec święty i litania do NMP oraz modlitwa do św. Józefa

12.00 – Msza Święta ku czci NMP z Góry Karmel.

14.00 – 16.00 Przerwa (czynna herbaciarnia klasztorna – obiady, a także możliwość zwiedzenia sanktuarium, nabycia szkaplerzy karmelitańskich i innych dewocjonaliów oraz pamiątek)

16.00 – Godzina Świadectw

17.00 – Ceremonia przyjęcia do Szkaplerza Karmelitańskiego

17.45 – Adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała

18.45 – Pożegnanie Matki Bożej

19.00 – Zakończenie

ok.21:30 przyjazd do Warszawy

Wieczernik rozpoczyna się o godz. 11.00 uroczystym odsłonięciem Cudownej Figury Matki Bożej Bolesnej.
Po powitaniu pielgrzymów rozpoczyna się godzinna modlitwa różańcowa lub koronką do siedmiu boleści Maryi. Stanowi ona przygotowanie do Eucharystii. Msza św. koncelebrowana odprawiana jest o godz. 12.00. W tym czasie posługę w konfesjonałach sprawują Ojcowie Karmelici.

Przed rozpoczęciem Wieczernika i podczas przerwy Pielgrzymi mają możliwość zwiedzić całe Sanktuarium. Podczas przerwy czynna jest herbaciarnia klasztorna – bar „Karmelek” z przygotowanym ciepłym obiadem dla Pielgrzymów. Druga część Wieczernika (po przerwie obiadowej) rozpoczyna się o godzinie 15.00 adoracją Chrystusa Ukrzyżowanego i odmówieniem Koronki do Miłosierdzia Bożego, oraz błogosławieństwem relikwiami Świętych i Błogosławionych narodu polskiego. (Sanktuarium posiada własne relikwie św. Andrzeja Boboli, bł. ks. Jerzego Popiełuszki, św. Jana  Pawła II, św. s. Faustyny Kowalskiej, bł. ks. Michała Sopoćko, Bł. s. Marii Karłowskiej i bł. s. Bolesławy Lament).

Przed zakończeniem spotkania odbywa się poświęcenie dewocjonaliów, wody, soli, oleju, winka św. Józefa i odmawiany jest uroczysty obrzęd poświęcenia i nałożenia szkaplerzy karmelitańskich. Wszyscy przyjmujący szkaplerz zostają wpisani do specjalnej Księgi Bractwa Szkaplerza Świętego w Oborach. Na koniec Wieczernika odmawiany jest liturgiczny Obrzęd Błogosławieństwa Chorych.


Koszt wyjazdu:
120 zł/os

Płatność
należy dokonać w ciągu 7 dni od daty zapisania (ale, nie później niż do 14 lipca 2022) na rachunek:
Aneta Krupińska
69 1160 2202 0000 0000 6510 8775
Tytuł przelewu: darowizna, imię i nazwisko uczestnika. 


Cena zawiera: 


- przejazd

- ubezpieczenie

- opiekę pilota

- parkingi


Cena nie zawiera:


- własnych wydatków


- wyżywienia


Ważne informacje:

– Program wyjazdu jest ramowy i może ulec zmianie.
– Wyjazd zostanie zorganizowany przy grupie minimum 30 os.
– Potwierdzenie wyjazdu zostanie wysłane najpóźniej 4 dni przed planowanym wyjazdem.
– Nasze biuro nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne opóźnienia spowodowane czynnikami niezależnymi od biura (warunki atmosferyczne, warunki drogowe, blokady, strajki).

Wszelkie pytania kieruj na adres: biuro@dlamaryi.pl

Wypełnij formularz:


  • Wpisz Nazwisko
  • Wpisz Imię
  • Wpisz Numer telefonu
  • Wpisz E-mail
  • Wpisz miejscowość z której jedziesz - Bydgoszcz lub Solec K.
  • Polityka prywatności: Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez biuro „Pielgrzymki dla Maryi”, zgodnie z przepisami Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu do celów organizacyjnych związanych z utworzeniem listy uczestników, oraz wykupienia ubezpieczenia na w/w wydarzenie. Dane osobowe przetwarzane będą jedynie w czasie uczestnictwa w powyższym wydarzeniu. Oświadczam, iż zapoznałam/zapoznałem się z powyższym Regulaminem organizowanego wydarzenia i zobowiązuję się do jego przestrzegania.
  • Oświadczam, iż zapoznałam/zapoznałem się z powyższym Regulaminem organizowanego wydarzenia i zobowiązuję się do jego przestrzegania.
  •