Guadalupe

Guadalupe, Acapulco, Meksyk, 28.02-10.03.2023

Brak miejsc!

DZIEŃ  1:
28.02.2023 PRZYLOT – MIASTO MEKSYK

Wylot z lotniska im. Fryderyka Chopina w Warszawie o godz. 3:30 w nocy.
Msza Św. po niej odprawa i wylot do Paryża. Z Paryża przylot na słoneczne lotnisko Benito Juarez w Ciudad de Mexico o 17:25, spotkanie z przewodnikiem, transfer do hotelu w centrum, zakwaterowanie, kolacja i nocleg w stolicy.

DZIEŃ  2:
01.03.2023 GUADALUPE – TEOTIHUACAN

Śniadanie w restauracji hotelowej.  Przejazd i pobyt w Sanktuarium Matki Boskiej z Guadalupe. Msza Św. w jednej z kaplic pielgrzymkowych. Spacer po  Nowej Bazylice mogącej pomieścić 10 tys. wiernych, Bazyliki Antycznej, Kaplicy Indian, Kaplicy na Wzgórzu, Ogrodów Guadalupiańskich. Zapoznanie z historią objawienia się Matki Bożej Indianinowi, Juanowi Diego. Czas wolny na zakupy i osobista modlitwę. Przejazd do Teotihuacan, „miejsca gdzie rodzą się Bogowie", niegdyś wielkiej cywilizacji sięgającej swymi wpływami aż po dzisiejszą Gwatemalę, oddalonego o 48 km od stolicy. To dawne centrum ceremonialno-administracyjne Indian będące na Liście Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Spacer po świetnie zachowanym mieście: Piramida Księżyca, Aleja Zmarłych i wejście na jedną z największych piramid świata, Piramidę Słońca. Wizyta w warsztacie obróbki magicznego kamienia Azteków - obsydianu, w programie degustacja pulque, napoju zwanego obecnie „napojem ubogich" oraz tequili. Kolacja w lokalnej restauracji i powrót do hotelu, nocleg w Mieście Meksyk. Msza Święta Bazylika nowa w Guadalupe przed wizerunkiem Matki Boskiej z Guadalupe w jednej z kaplic górnych lub przy ołtarzu głównym.

DZIEŃ 3:
02.03.2023  ZOCALO – TEMPLO MAJOR – GUADALUPE - XOCHIMILCO

Śniadanie w restauracji hotelowej. Przejazd centralnymi ulicami stolicy na starówkę, spacer po Zocolo, w trakcie, którego obejrzymy Constitucion czyli największy ze wszystkich placów w krajach hiszpańskojęzycznych, jego kolonialną zabudowę, katedrę miejską, ruiny Templo Mayor z zewnątrz, Pałac Narodowy z zewnątrz, uliczkę Madero, która jest głównym deptakiem na starówce, Wieżę Latynoamerykańską oraz Operę Meksykańską. Potem przejazd na Mszę św. do Guadalupe. Po Mszy pojedziemy do Xochimilco na rejs po kanałach azteckich połączony z typowo regionalnym obiadem na łodziach.  Powrót do hotelu. Dla chętnych tradycyjny, cudowny wieczór Mariachi (atrakcja dodatkowo płatna). Nocleg w hotelu w stolicy. Msza Święta Bazylika nowa w Guadalupe przed wizerunkiem Matki Boskiej z Guadalupe w jednej z kaplic górnych lub przy ołtarzu głównym.


DZIEŃ 4:
03.03.2023 CHOLULA – TONANTZINTLA – PUEBLA

Śniadanie w restauracji hotelowej.  Przejazd trasą wiodącą u podnóży wulkanów do Cholula, gdzie chętni będą mogli wejść na szczyt obrośniętej zielenią, najwyższej piramidy na świecie, na której znajduję się przepiękny kolonialny kościół; nawiedzenie cudnego kościoła w miejscowości Tonantzintla. Przejazd do Puebla, miasta o wspaniałej tradycji kolonialnej, pełnego urzekającej architektury i historii. Spacer po uroczym kolonialnym mieście Puebla: Katedra, Zocalo, Rynek Parian z tradycyjnym wyrobami mieszkańców miasta, czyli ceramiką talavera i słodyczami, a na koniec wizyta w niezwykle pięknej Kaplicy Różańcowej- nazwanej przez Fryderyka Humboldta w XIX w., "Ósmym Cudem Świata".  pueblanskiej, wizyta w katedrze oraz Kaplicy Różańcowej, zdobionej szczerym złotem, której widok onieśmiela każdego obserwatora, Msza Św. Kolacja i nocleg w hotelu w Puebla
Msza Święta Kaplica Różańcowa w Kościele Św. Dominika.

DZIEŃ 5:
04.03.2023 CACAHUAMILPA – TAXCO

Śniadanie w restauracji hotelowej; Przejazd do systemu jaskiń w Cacahuamilpa największych i najpiękniejszych w całej Ameryce Łacińskiej, stanowiących wielokrotnie scenerie rożnych filmów i koncertów znanych światowych artystów. W wyrzeźbionych przez wodę i czas pięknych komnatach w korycie podziemnej rzeki znajdują się niezwykłe formacje skalne i zachwycające zjawiska krasowe, wśród nich liczne stalaktyty i stalagmity nastrojowo podświetlane. Ponad godzinny spacer po jaskini i podziwianie stalaktytów, stalagmitów, stalagnatów i innych formacji skalnych. Przejazd do górniczego Taxco, meksykańskiej "stolicy srebra". Zakwaterowanie w hotelu, Msza św. w Sali hotelowej. Kolacja i nocleg w Taxco. Msza Święta w hotelu w Taxco.

DZIEŃ 6:
05.03.2023 TAXCO – IGLESIA SANTA PRISCA - ACAPULCO

Śniadanie w restauracji hotelowej. Zwiedzanie sławnego ze sztuki jubilerskiej "srebrnego miasta" Taxco. Wjazd na punkty widokowe, spacer po krętych uliczkach połączony z wizytą, gdzie można zakupić przepiękne wyroby ze srebra. Nawiedzenie i Msza Św. w przepięknym kolonialnym kościele Santa Prisca. Przejazd w kierunku najsłynniejszego kurortu nad Oceanem spokojnym Acapulco. To legendarny kurort i latynoska "Perła Pacyfiku", kojarzona często z przepychem, stromymi skałami i lśniącymi bielą plażami nad błękitnym oceanem. Zakwaterowanie w hotelu all inclusive z bezpośrednim dostępem do morza. Msza Święta w kościele Św. Priski i Św. Sebastiana.

DZIEN 7:
06.03.2023  ALL ACAPULCO  LA QUEBRADA

Przed śniadaniem Msza św.  Odpoczynek all inclusive w Acapulco. Wieczorem wyjazd na La Quebrada, gdzie od kilkudziesięciu lat odważni clavadistas – skoczkowie, skaczą do wody z pionowej 35-metrowej skały – symbol Acapulco.
Msza święta Hotel w Acapulco, jedna z sal konferencyjnych.

DZIEŃ 8:
07.03.2023  ALL ACAPULCO

All inclusive w Acapulco. Przed śniadaniem, w Sali hotelowej Msza Św. Dla chętnych wyjazd na piękną plażę Coyuca (atrakcja dodatkowo płatna).Msza święta Hotel w Acapulco, jedna z sal konferencyjnych.

DZIEŃ 9:
08.03.2023 ALL ACAPULCO

All inclusive w Acapulco, Dzień wolny. Msza święta Hotel w Acapulco, jedna z sal konferencyjnych.


DZIEŃ 10:
09.03.2023  GUADALUPE - WYLOT

Śniadanie w restauracji hotelowej, przejazd do stolicy, Msza św. w Guadalupe. Obiad w restauracji, przejazd na lotnisko.

Wylot do Europy.
Msza Święta Bazylika nowa w Guadalupe przed wizerunkiem Matki Boskiej z Guadalupe w jednej z kaplic górnych lub przy ołtarzu głównym

DZIEŃ  11:
10.03.2023 POLSKA

Powrót do Polski. Przylot do Warszawy 10.03.2023 godz. 23:25

Cena: 9.900 zł/os

Cena zawiera:

- opłaty lotniskowe
- Przelot na trasie Warszawa – Mexico Citi - Warszawa
- hotele 4* według lokalnej kategorii ( 9 noclegów)
- śniadania i obiadokolacje, all inclusive w Acapulco
- napiwki w hotelach i restauracjach ujętych w programie
- transfery i transport klimatyzowanym środkiem transportu
- bilety wstępu do wszystkich miejsc zwiedzania według programu
- codzienne Msze Święte w kościołach i poza nimi, przewodnika-pilota po polsku
- wycieczka na LA QUEBRADA , łódki w XOCHIMILCO,
- przewodnika polskojęzycznego na całej trasie
- ubezpieczenie KL (choroby przewlekłe) i NNW
- opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie obejmuje:

- napojów do posiłków, oprócz opcji all inclusive w Acapulco, napiwków w restauracjach nie ujętych w programie
- opłat bagażowych, wózków na lotnisku
- napiwków na łodziach w Xochimilco,
- dopłaty do pokoju 1-osobowego 320 usd
- opłaty za atrakcje dodatkowe wieczór Mariaci, LAGUNA COYUCA, wydatków osobistych
- napiwków dla kierowcy i przewodnika 90 usd od osoby
- opłatę za używanie kamer Go Pro i Selfie Sticks na strefach archeologicznych
- posiłków innych niż te ujęte w programie
- innych świadczeń niż wymienione w ,,co zawiera cena"

Płatności wg poniższego harmonogramu:

1900 zł – w dniu zapisu.
4000 zł – 15 listopada 2022 r.

4000 zł – 15 lutego 2023 r.
90  dolarów - płatne w Meksyku przewodnikowi

Dane do przelewu:
RENOVIS BPT sp. z o.o.
Kołacin 24a
95-061 Dmosin
PKO BP O/Ostrołęka
82 1020 3378 0000 1102 0303 8965
Tytuł: Guadalupe, imię i nazwisko uczestnika.

Ważne informacje:
HOTELE:
Miasto Meksyk: Royal Reforma ( 3 noclegi)
Puebla: Posada San Pedro (1 nocleg)
Taxco: Posada de la  Mision ( 1 nocleg)
Acapulco: El Cano (4 noclegi)

UWAGI:

1. Msze święte będą realizowane w miejscach wskazanych w programie. Jednocześnie, jeśli zostaną wprowadzone zmiany z uwagi na obostrzenia związane z coronvirusem / zamkniecie kościołów / nastąpi zmiana miejsc mszy.  
2. Realizacja wyjazdu i jej programu uzależniona jest od sytuacji - zarządzeń obowiązujących w danym terminie (covid 19)
3. Program wycieczki może ulec zmianie z przyczyn niezależnych od organizatora / strajki, blokady czy bezpieczeństwo /
4. Z uwagi na przepisy obowiązujące NIE MA OBECNIE MOŻLIWOŚCI WEJŚCIA NA PIRAMIDY.

5. Na wyjazd należy zabrać WAŻNY paszport
6. Wyjazd organizowany przez biuro podróży Renovis BPT sp. z o.o. Zaświadczenie o wpisie do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych ma numer 1579 i jest wydane przez Marszałka Województwa Mazowieckiego.


Wszelkie pytania kieruj na adres: biuro@dlamaryi.pl


Wypełnij formularz: